Primaria Cornetu

» Cel mai nou membru: NEATA ADRIEAN MIHAIL
    Bun venit
    Dragi prieteni,

Vă invit ca prin intermediul acestui site să vă informaţi despre localitatea noastră, despre administraţia sa şi să participaţi la discutarea problemelor acesteia.

Comuna Cornetu spune un bun venit tuturor celor care o vizitează virtual sau real !

Acest site este un instrument de informare modern şi eficient pentru locuitori, dar şi un mijloc de a face cunoscute proiectele noastre de dezvoltare.

Pe această cale vreau să le mulţumesc locuitorilor comunei Cornetu pentru că au încredere în mine şi vreau  să-i asigur de întregul meu devotament faţă de ei şi faţă de localitatea noastră.
    Principalul meu obiectiv este acela de a moderniza localitatea şi de o aduce la standarde europene din punct de vedere al infrastructurii, al curăţeniei şi al spaţiilor verzi.

Odată cu investiţiile in modernizarea infrastructurii, o altă prioritate rămane creşterea permanentă a calităţii serviciilor în relaţia directă cu cetăţenii.

Din acest punct de vedere vreau ca localitatea noastră să devină un exemplu pozitiv de transparenţă pentru administraţia publică din România.

Primarul Comunei Cornetu,
    STOICA ADRIAN EDUARD